Jest taki dzień, kiedy ludzie mówią ludzkim głosem

Święta zbliżają się wielkimi krokami. I już mnie prawie zadeptały. Ogromem przygotowań, chociaż będę bardziej gościem, to raczej tych psychicznych.
Przechodząc ulicami obok supermarketów i galerii, myślę sobie, że chodzi w tym czasie tylko o prezenty. Bibeloty, kosmetyki i inne przedmioty miesiącami nieprzydatne, zalegające w magazynach sklepów, by nagle opakowane w modne kolory i kokardę z naklejką OKAZJA, nadać cel ich pustej, martwej-egzystencji.
Trochę mnie to drażni też u mnie samej, bo wiele razy dałam się podpuścić. Wiele razy w tej gorączce zdarzyło mi się kupić coś bezużytecznego, naderwanego, zniszczonego, z defektem, którego w tym całym zamieszaniu nie zauważyłam.
Czy wierzę w Jezusa, czy nie, to w tym okresie nie ma większego znaczenia. Nie chcę siać defetyzmu i mówić, że święta są do dupy i fałszywie trzeba się uśmiechać i być miłą, kupować choinkę, która nie wiem co oznacza i z jakiej paki się ją kupuje, ale tak się po prostu od zawsze robi….
Chciałabym w tym roku (po raz kolejny) spróbować robić odwrotnie. Bliskim kupię prezenty, takie na które mnie stać (po 6 msc. bezrobocia, szału nie ma) i na których szukanie czasowo mogę sobie pozwolić. Postaram się je zrobić najlepsze jakie tylko mogę, nie denerwując się i nie naginając siebie przy tym.
Będę cieszyć się z tego, że to jedyna okazja w roku, by spotkać pewne osoby, że wszyscy są mili, bo niemiłym być nie wypada, i że dostałam kilka rzeczy ZA DARMO!!! :)
Jeden jedyny dzień, kiedy ludzie mówią ludzkim głosem, aż głupio z tego nie skorzystać!

Wesołych Świąt życzę wszystkim, którzy to czytają i tym, którzy chcieli przeczytać, ale nie mogą, albo słabo im się robi na widok świątecznych notatek. Życzę najlepszego wykorzystania tych najbliższych dni, by było milo i fajnie, w dobrym nastroju, by dobrze Wam się rozmawiało z osobami, z którymi na co dzień gadać się nie da, by Ci, którzy słów niemiłych i krytycznych nie szczędzą, w tym okresie każde słowo ważyli i używali niczym najcenniejsze, by szanowano Wasze wybory religijne/etyczne/życiowe.
Tego Wam i sobie życzę! Poniżej prezencik :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>