4 komentarzy

 1. ~Marcin

  Nie wiem jak to jest być idealna czy też idealnym. Tego typu pytania mnie nie nurtują, jednak wiem jak ważny jest wolny czas. Podobnie jak Ty nie lubię, gdy ktoś wchodzi w moje życie, gdy jestem po pracy. Od kiedy pamiętam zawsze mnie to irytowalo i nigdy nie moglem zrozumieć, dlaczego ludzie tak biegną i gonią za tym reklamowanym życiem.
  Kocham swój wolny czas i nie robić nic. Robic jedynie to na co mam ochotę.

  Odpowiedz
  1. ann.soo

   Dzięki. Myślę, że ważne jest mówienie o tym i nie zgadzanie się na nowe standardy pracy i definicję „pracownika”. Nie chcę być niesprawiedliwa i uogólniać ale piszę o tym byciu idealnym bo z mojej kobiecej perspektywy z każdej strony widzę bardzo dużo oczekiwań wobec kobiet, że nie dość, że będziemy w pełni kobiece (wg.definicji nie-wiem-kogo), będziemy spełniać nasze „naturalne” powinności (ogarnianie chaty, ciepło domowego ogniska, dziecka itd.) to jeszcze w życiu zawodowym musimy mieć wiedze, być przebojowe, zdecydowane itd. I tak wygląda większość reklam. Że babka ciągle lata jak szalona i jest super bo ze wszystkim daje radę. Nawet jak ma silne bóle brzucha, czy jest nie w formie, to bierze tablete i dalej zapierdala.
   Reklamy mówią nam co mamy robić żeby być „normalni” i fajni jak reszta, że wszystko możesz i jest w zasięgu twojej ręki. Więc jeżeli nie masz dość dobrego zdania o sobie to się tego słuchasz.

   Odpowiedz
 2. ~Ola

  Ja już się nauczyłam czasem nic nie robić i sprawia mi to ogromną frajdę. Aczkwiek, łatwo nie było. Na początku wyrzuty sumienia, że przecirż tyle mogłabym zrobić w tym czasie wolnym. Ale teraz już bez stresu, czasem po prostu siedzę sobie i patrzę w okno ciesząc się życiem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>